Egzamin JLPT

Egzamin JLPT

W niedzielę 3 lipca w Warszawie odbył się międzynarodowy egzamin z języka japońskiego. Zobacz krótki opis tego wydarzenia.

07 lipca 2016
W niedzielę 3 lipca w Warszawie odbył się międzynarodowy egzamin z języka japońskiego. W tym roku wzięły w nim udział dwie osoby z naszej szkoły, Ola i Wiktor, którzy zdawały egzamin na poziomie N5. Egzamin składał się z 3 części: słownictwa, części gramatycznej oraz słuchania. Każda z części oddzielona była krótką przerwą. Z relacji Oli i Wiktora wynika, że egzamin nie był bardzo trudny więc powinno być dobrze:) Jednak nerwy na pewno będą im towarzyszyły do końca sierpnia, kiedy strona japońska opublikuje wyniki online.Egzamin z języka japońskiego (Nihongo nōryoku shiken) w skrócie JLPT w Polsce odbywa się dwa razy w roku w lipcu i grudniu zawsze w Warszawie w wynajętym na tę potrzebę budynku szkoły. Egzamin ma pięć poziomów zaawansowania od najłatwiejszego N5 do najtrudniejszego N1. Co roku w Polsce zdaje go kilkaset osób rocznie, nie tylko studentów japonistyki. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, budynek szkoły wypełnił się entuzjastami języka i kultury japońskiej, którzy przystąpili do egzaminu. Mamy nadzieję, że wszystkim poszło bardzo dobrze.

Nasza szkoła to jedna z niewielu szkół językowych na śląsku, która przygotowuje do egzaminu JLPT. Wszystkich, którzy uc zą się języka japońskiego w domu lub na kursach zorganizowanych zapraszamy do zapisów na kursy przygotowawcze do egzaminu JLPT w przyszłym roku w lipcu. W porównaniu z innymi egzaminami językowymi, egzamin z języka japońskiego jest jednym z najtańszych i kosztuje jedynie 150zł. Warto więc ucząc się języka japońskiego spróbować chociaż raz podejść do tego egzaminu. Dodatkowo powinien zachęcać fakt otrzymania międzynarodowego certyfikatu znajomości języka.

Osoby, które już się uczą i chciałyby zdawać egzamin w grudniu tego roku zapraszamy na stronę organizatora egzaminu w dniach 19.08 - 07.09.2016 w celu za pisania się na termin zimowy. Egzamin odbędzie się 4 grudnia o godzinie 12.00. Już teraz życzymy powodzenia i udanej, intensywnej nauki :) Ganbatte kudasai!

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok