Weekend japoński - podsumowanie

Weekend japoński - podsumowanie

W miniony weekend w Czechowicach-Dziedzicach na klientów centrum handlowego Stara Kablownia czekały liczne atrakcje związane z Japonią.

27 kwietnia 2016

W miniony weekend w Czechowicach-Dziedzicach na klientów centrum handlowego Stara Kablownia czekały liczne atrakcje związane z Japonią.
Podczas dwóch dni w godzinach od 15:00 do 18:00 dzieci, młodzież, a także dorośli mogli poczuć klimat Japonii w swojej okolicy.
Pomysł wydarzenia zrodził się wraz z nadejściem wiosny, a inspiracją stał się symbol Japonii - wiśnia. Na przełomie marca i kwietnia bowiem obchodzone jest w tym kraju święto Hanami czyli święto kwitnącej wiśni.


Organizacją przedsięwzięcia zajęła się zaprzyjaźniona z naszą szkołą Akademia Fantastyki i Japońskich sztuk walki Jedi Takeda. My również, wraz z uczniami naszej szkoły chętnie zaangażowaliśmy się w to wydarzenie, aby przybliżyć mieszkańcom naszego regionu fascynującą kulturę dalekiego wschodu.

Wśród atrakcji, które czekały na odwiedzających centrum były pokazy sztuk walki, pokaz przygotowywania i degustacja sushi, wystawa krzewów i samochodów w japońskich. Dla najmłodszych uczniowie Hiromi prowadzili warsztaty origami, a co godzinę organizowany był konkurs na najładniejsze wyk onanie. Ponadto chętni mogli nauczyć się podstaw pisowni języka japońskiego oraz poznać zapis swojego imienia w hiraganie.

Rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszy strój związany z Japonią. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę bilet do kina. Bardzo dziękujemy Akademii za możliwość współtworzenia tego dzieła. Oby takich inicjatyw było coraz więcej.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok