9 Urodziny Hiromi
To wydarzenie już się zakończyło.

9 Urodziny Hiromi

W marcu zapraszamy na wspólne świętowanie urodzin szkoły! Hiromi w tym roku obchodzi 9 urodziny. Dziękujemy, że jesteście z nami już od tylu lat. Chcemy uczcić ten dzień z Wami, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy kilka azjatyckich atrakcji.

23.03.2024 11:00 - 14:50 Bezpłatnie
5 ciekawych <strong>paneli kulturowych</strong> z języka japońskiego, koreańskiego i chińskiego 5 ciekawych paneli kulturowych z języka japońskiego, koreańskiego i chińskiego
3 <strong>warsztaty</strong> związane z kulturą Azji i pokaz mieczy samurajskich 3 warsztaty związane z kulturą Azji i pokaz mieczy samurajskich
Możesz wziąć udział <strong>w trzech</strong> wybranych atrakcjach Możesz wziąć udział w trzech wybranych atrakcjach
Dla każdego <strong>pyszny poczęstunek</strong> Dla każdego pyszny poczęstunek

Atrakcje podczas tego wydarzenia

Poznaj opowieści, które zna każde japońskie dziecko. Posłuchaj historii o chłopcu narodzonym z brzoskwini, dowiedz się jaka kara czeka za niedochowanie danej przysięgi, oraz przekonaj się jak pokonać wrogów przy użyciu zwykłej igły do szycia

Japońskie bajki i legendy

Poznaj opowieści, które zna każde japońskie dziecko. Posłuchaj historii o chłopcu narodzonym z brzoskwini, dowiedz się jaka kara czeka za niedochowanie danej przysięgi, oraz przekonaj się jak pokonać wrogów przy użyciu zwykłej igły do szycia

Jak zapisać Twoje imię w japońskim alfabecie? Jakie są najpopularniejsze imiona w Japonii i czy każde japońskie imię ma znaczenie? Te i wiele innych ciekawych kwestii związanych z imionami poruszy nasza pani lektor podczas prezentacji.

Twoje imię po japońsku

Jak zapisać Twoje imię w japońskim alfabecie? Jakie są najpopularniejsze imiona w Japonii i czy każde japońskie imię ma znaczenie? Te i wiele innych ciekawych kwestii związanych z imionami poruszy nasza pani lektor podczas prezentacji.

Odkryj fascynujące historie związane ze stworzeniami, które od wieków kształtują tożsamość Korei. Przenieś się w czasie, aby zgłębić barwne opowieści o zwierzętach, które inspirują sztukę i kulturę tego kraju. Zobacz symbole, które przenikają koreańską kulturę, dramy, K-pop oraz manhwy.

Zwierzęta w kulturze Korei Południowej

Odkryj fascynujące historie związane ze stworzeniami, które od wieków kształtują tożsamość Korei. Przenieś się w czasie, aby zgłębić barwne opowieści o zwierzętach, które inspirują sztukę i kulturę tego kraju. Zobacz symbole, które przenikają koreańską kulturę, dramy, K-pop oraz manhwy.

W lutym rozpoczęliśmy&nbsp;Rok Smoka. Poznaj znaczenie znaków zodiaku w tradycji chińskiej i dowiedz się co&nbsp;może nam przynieść nowy Rok Księżycowy.

Rok Smoka

W lutym rozpoczęliśmy Rok Smoka. Poznaj znaczenie znaków zodiaku w tradycji chińskiej i dowiedz się co może nam przynieść nowy Rok Księżycowy.

Na warsztatach poznasz podstawy rysunku japońskiego. Dowiesz się jak zachować odpowiednie proporcje i sprawić aby rysunek wyglądał jakby pochodził z japońskiego komiksu. Jeśli już rysujesz mangę koniecznie przynieś swoje prace aby się nimi pochwalić.

Warsztaty rysowania mangi

Na warsztatach poznasz podstawy rysunku japońskiego. Dowiesz się jak zachować odpowiednie proporcje i sprawić aby rysunek wyglądał jakby pochodził z japońskiego komiksu. Jeśli już rysujesz mangę koniecznie przynieś swoje prace aby się nimi pochwalić.

Zagraj w najpopularniejszą chińską grę na świecie. Kasia przedstawi Wam zasady gry oraz opowie o fenomenie gry w Chinach.

Warsztaty Mahjong

Zagraj w najpopularniejszą chińską grę na świecie. Kasia przedstawi Wam zasady gry oraz opowie o fenomenie gry w Chinach.

Składanie papieru to jedna z najstarszych form sztuki w Japonii. Na warsztacie pokażemy kilka popularnych figur, tak abyście mogli składać je razem z nami.

Warsztaty origami

Składanie papieru to jedna z najstarszych form sztuki w Japonii. Na warsztacie pokażemy kilka popularnych figur, tak abyście mogli składać je razem z nami.

Gościem na naszych urodzinach będzie w tym roku Tradycyjna Japońska&nbsp;Szkoła Samurajów. Zapraszamy na przygotowany przez nich pokaz.

Pokaz mieczy samurajskich

Gościem na naszych urodzinach będzie w tym roku Tradycyjna Japońska Szkoła Samurajów. Zapraszamy na przygotowany przez nich pokaz.

Tańce z maskami są ważnym elementem kultury i historii Korei. Dowiecie się jakich masek używano oraz jak je zdobiono. Powiemy także jakie tematy najbardziej podobały się koreańskiej publiczności.

Koreańskie tańce z maskami

Tańce z maskami są ważnym elementem kultury i historii Korei. Dowiecie się jakich masek używano oraz jak je zdobiono. Powiemy także jakie tematy najbardziej podobały się koreańskiej publiczności.

Prowadzący

Dorota Wieczorek

Dorota Wieczorek

Dorota Wieczorek

Lektorka języka japońskiego prowadząca kursy indywidualne i grupowe, posiada certyfikat JLPT N2. Fascynuje się stylem Lolita Fashion oraz mangą i anime.

Katarzyna Kolonko

Katarzyna Kolonko

Katarzyna Kolonko

Absolwentka liceum plastycznego oraz WSTI w Katowicach na kierunku grafika. Interesuje się nie tylko rysowaniem mangi ale też jej historią. Pasją do japońskiego komiksu stara się zarazić kolejne pokolenia.

Katarzyna Kaspruś

Katarzyna Kaspruś

Katarzyna Kaspruś

Lektorka języka chińskiego, która swoją przygodę z językiem chińskim rozpoczęła jeszcze w liceum. Po maturze wyjechała do Chin, gdzie spędziła 9 lat. W naszej szkole poza lekcjami, chętnie opowiada o kulturze i chińskich zwyczajach.

Małgorzata Szewieczek

Małgorzata Szewieczek

Małgorzata Szewieczek

Absolwentka koreanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Artystyczna dusza z pasją do Azji Wschodniej od czasów dzieciństwa. Głęboko zafascynowana tradycyjną sztuką i filozofią Półwyspu Koreańskiego.

Ewa Meinicke

Ewa Meinicke

Ewa Meinicke

Miłośniczka kultury japońskiej i języka japońskiego. Na co dzień możecie spotkać ją w sekretariacie naszej szkoły. Prowadzi warsztaty artystyczne i plastyczne dla dzieci i młodzieży na organizowanych przez nas wydarzeniach.

Izabela Duszyńska

Izabela Duszyńska

Izabela Duszyńska

Miłośniczka języków obcych, z wykształcenia lektorka hiszpańskiego, z pasji wielbicielka języka japońskiego i japońskiej kultury. Zajmuje się organizacją półkolonii, doborem warsztatów i tematów prezentacji oraz dba o bezpieczeństwo w trakcie zajęć.

Program wydarzenia

Sala 1

11:00 - 12:00 Warsztaty origami
12:10 - 13:10 Rok Smoka
13:15 - 13:45 Przerwa kawowa
13:50 - 14:50 Warsztaty Mahjong

Sala 2

11:00 - 12:00 Bajki i legendy japońskie
12:10 - 13:10 Twoje imię po japońsku
13:15 - 13:45 Przerwa kawowa
13:50 - 14:50 Warsztaty rysowania mangi

Sala 3

11:00 - 12:00 Zwierzęta w kulturze Korei Południowej
12:10 - 13:10 Koreańskie tańce z maskami
13:15 - 13:45 Przerwa kawowa
13:50 - 14:50 Pokaz mieczy samurajskich
Kiedy? 23 marca 2024 11:00 - 14:50
Jaka cena? Bezpłatnie
Dla kogo? Od 9 lat

Zapisy na wydarzenie

Zapisy na to wydarzenie zostały zakończone.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok