
Dzień Azjatycki
24 sierpnia zapraszamy na Dzień Azjatycki w Bielsku-Białej. W programie ciekawe prezentacje i warsztaty, które przybliżą Wam kulturę Azji.
24.08.2024 11:00 - 14:20 79 zł



Atrakcje podczas tego wydarzenia

Warsztaty rysowania mangi
Na warsztatach poznasz podstawy rysunku japońskiego. Dowiesz się jak zachować odpowiednie proporcje i sprawić aby rysunek wyglądał jakby pochodził z japońskiego komiksu. Jeśli już rysujesz mangę koniecznie przynieś swoje prace aby się nimi pochwalić.

Warsztaty origami
Składanie papieru to jedna z najstarszych form sztuki w Japonii. Na warsztacie pokażemy kilka popularnych figur, tak abyście mogli składać je razem z nami.

Chińskie znaki zodiaku
Czy wiesz czym się różni zodiak zachodni od chińskiego? W jakich krajach funkcjonują chińskie znaki zodiaku i dlaczego pytanie o Twój znak usłyszysz już podczas pierwszej rozmowy z Chińczykiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poznasz podczas wykładu.

Ceramika koreańska
Przygotujcie się na odkrycie niezwykłego dziedzictwa ceramiki koreańskiej, od starożytnych dynastii po współczesnych mistrzów. Odkryjemy ewolucję technik i stylów, które uczyniły ją jedną z najważniejszych form sztuki w historii.

Ciekawostki o Korei Południowej
Jeśli interesuje Was kultura koreańska to zachęcamy do posłuchania prezentacji dotyczącej ciekawostek na temat Korei Południowej.

Kabuki i inne teatry
Krótka opowieść o historii powstania i rozwoju najbardziej ekspresyjnej formy tradycyjnego teatru japońskiego. Zapraszamy do zapoznania z sztuka śpiewu i tańca czyli Kabuki.

Warsztaty origami modułowego
Origami modułowe to technika tworzenia złożonych, trójwymiarowych kształtów z wielu identycznych modułów bez użycia kleju. Na naszych warsztatach nauczysz się składać ważkę - symbol siły, odwagi i zwycięstwa, często pojawiającą się w japońskiej sztuce i kulturze.

Świątynie japońskie
Panel poświęcony japońskim świątyniom oraz związanymi z nimi tradycjami. Dowiecie się jakim bóstwom poświęcone są najważniejsze świątynie w Japonii oraz poznacie najważniejsze zwyczaje jakie panują w poszczególnych miejscach.

Feng shui koreańskie
Podróż przez historię i współczesność koreańskiego Feng Shui. Starożytne zasady i duchowe aspekty od wieków wpływają na architekturę i codzienne życie Koreańczyków. Kto wie, może po prezentacji sami przemeblujecie swoje domy!
Prowadzący

Małgorzata Szewieczek
Małgorzata Szewieczek
Absolwentka koreanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Artystyczna dusza z pasją do Azji Wschodniej od czasów dzieciństwa. Głęboko zafascynowana tradycyjną sztuką i filozofią Półwyspu Koreańskiego.

Lidia Śleziona
Lidia Śleziona
Absolwentka filologii japońskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych. Interesuje się tradycyjnymi formami teatru japońskiego, literaturą oraz rdzenną religią kraju kwitnącej wiśni ,,Shintō". Hobbistycznie zajmuje się tłumaczeniem mang oraz doujinshi.

Malwina Kata
Malwina Kata
Przygodę z językiem koreańskim rozpoczęła w szkole Hiromi. Ukończyła również kurs języka koreańskiego w Green Korean Language School w Seulu. Kulturą i językiem Korei Południowej interesuje już od liceum. Posiada certyfikat z języka koreańskiego TOPIK na poziomie 2.

Katarzyna Kolonko
Katarzyna Kolonko
Absolwentka liceum plastycznego oraz WSTI w Katowicach na kierunku grafika. Interesuje się nie tylko rysowaniem mangi ale też jej historią. Pasją do japońskiego komiksu stara się zarazić kolejne pokolenia.

Aleksandra Piela
Aleksandra Piela
Ukończyła studia licencjackie na kierunku sinologia w Krakowie. Prowadzi zajęcia z języka mandaryńskiego na kursach stacjonarnych i online oraz podczas wydarzeń organizowanych w naszej szkole.

Wiktoria Honkisz
Wiktoria Honkisz
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. Jej zamiłowanie do literatury, muzyki i filmów, szczególnie amerykańskich, wyrosło z fascynacji różnorodnymi opowieściami i kulturami. Zainteresowanie do filozofii ikigai i języków azjatyckich skierował ją ku szkole Hiromi.

Izabela Pękala
Izabela Pękala
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku finanse i rachunkowość. Pasjonatka języka japońskiego oraz wszelako pojętej kultury azjatyckiej. Możecie ją spotkać w sekretariacie oraz na zajęciach z origami.

Anna Sroka
Anna Sroka
Absolwentka fizyki i zarządzania na Politechnice Krakowskiej. Na co dzień organizuje kursy i wydarzenia w szkole oraz bierze w nich czynny udział prowadząc inspirujące warsztaty z origami, furoshiki, kusudamy oraz kumihimo - dzieląc się tym samym z uczestnikami swoją pasją do prac plastycznych.

Izabela Duszyńska
Izabela Duszyńska
Miłośniczka języków obcych, z wykształcenia lektorka hiszpańskiego, z pasji wielbicielka języka japońskiego i japońskiej kultury. Zajmuje się organizacją zajęć, doborem warsztatów i tematów prezentacji oraz dba o bezpieczeństwo.