27.04.2016 Aktualności

Weekend japoński - podsumowanie

W miniony weekend w Czechowicach-Dziedzicach na klientów centrum handlowego Stara Kablownia czekały liczne atrakcje związane z Japonią. 
Podczas dwóch dni w godzinach od 15.00 do 18.00 dzieci, młodzież, a także dorośli mogli poczuć klimat Japonii w swojej okolicy.
Pomysł wydarzenia zrodził się wraz z nadejściem wiosny, a inspiracją stał się symbol Japonii - wiśnia. Na przełomie marca i kwietnia bowiem obchodzone jest w tym kraju święto Hanami czyli święto kwitnącej wiśni.

 
 

Organizacją przedsięwzięcia zajęła się zaprzyjaźniona z naszą szkołą Akademia Fantastyki i Japońskich sztuk walki Jedi Takeda. My również, wraz z uczniami naszej szkoły chętnie zaangażowalismy się w to wydarzenie, aby przybliżyć mieszkańcom naszego regionu fascynującą kulturę dalekiego wschodu
 

 

Wśród atrakcji, które czekały na odwiedzajacych centrum byly pokazy sztuk walki, pokaz przygotowywania i degustacja sushi, wystawa krzewów i samochodów japońskich. Dla najmłodszych uczniowie Hiromi prowadzili warsztaty origami, a co godzinę organizowany był konkurs na najładniejsze wykonanie. Ponadto chętni mogli nauczyć sie podstaw pisowni języka japońskiego oraz poznać zapis swojego imienia w hiraganie.   

 

Rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszy strój związany z Japonią. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę bilet do kina. Bardzo dziękujemy Akademii za możliwość współtworzenia tego dzieła. Oby takich inicjatyw było coraz więcej.