Kursy języka japońskiego

Kursy języka japońskiego w Gliwicach

Zacznij mówić i czytać po japońsku od pierwszych zajęć!

Zajęcia stacjonarne w naszej siedzibie <strong>w centrum Gliwic</strong> Zajęcia stacjonarne w naszej siedzibie w centrum Gliwic
Kursy semestralne i wakacyjne Kursy semestralne i wakacyjne
<strong>Małe grupy</strong> od 5 do 9 osób lub kursy indywidualne Małe grupy od 5 do 9 osób lub kursy indywidualne
Możliwość łączenia się na zajęcia przez Internet - Online Możliwość łączenia się na zajęcia przez Internet - Online
Grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, <strong>dopasowane wiekowo</strong> Grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dopasowane wiekowo
Komplet książek <strong>Minna no nihongo</strong> i wszystkie materiały edukacyjne w cenie kursu grupowego Komplet książek Minna no nihongo i wszystkie materiały edukacyjne w cenie kursu grupowego
Proste zasady rezygnacji Proste zasady rezygnacji
Termin zajęć <strong>dopasowany do dyspozycyjności</strong> Termin zajęć dopasowany do dyspozycyjności

Dlaczego warto uczyć się w Hiromi

Komplet oryginalnych książek w cenie

Komplet oryginalnych książek w cenie

W ramach kursu grupowego otrzymasz podręcznik oraz część gramatyczną Minna no nihongo na własność. Książki sprowadzamy dla Was prosto z Japonii! Seria Minna no nihongo jest szeroko używana na wydziałach filologii japońskiej. Kursanci indywidualni oraz w parach mogą zakupić podręcznik w preferencyjnej cenie.

Certyfikat ukończenia kursu

Certyfikat ukończenia kursu

Na koniec roku szkolnego nasi nauczyciele przeprowadzają wewnętrzny egzamin. Każdy kursant, który ukończył kurs, otrzyma dwujęzyczny certyfikat potwierdzający naukę oraz ocenę.

Kursy dopasowane do dyspozycyjności

Kursy dopasowane do dyspozycyjności

Tworzymy grupy wybierając termin zajęć najbardziej optymalny dla wszystkich kursantów.

Nauka dostosowana do potrzeb

Nauka dostosowana do potrzeb

Przygotowujemy do egzaminów JLPT, pracy, wyjazdów wakacyjnych.

Świetna lokalizacja

Świetna lokalizacja

Siedziba w samym centrum Gliwic, łatwy dojazd transportem publicznym.

Nowe znajomości

Nowe znajomości

Poznasz wielu nowych znajomych o podobnych zainteresowaniach, z którymi będziesz dzielić swoje pasje.

Nie tylko nauka

Nie tylko nauka

Organizujemy, wiele dodatkowych wydarzeń takich jak projekcje filmowe, gry miejskie, dni azjatyckie i półkolonie.

Ciekawe materiały edukacyjne

Ciekawe materiały edukacyjne

Podczas nauki wykorzystujemy różnorodne materiały edukacyjne: japońskie opowiadania, filmy anime lub piosenki.

Lektorzy

Sara Wielichowska

Sara Wielichowska

Sara Wielichowska

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i stypendystka Uniwersytetu Ochanomizu w Japonii. Interesuje się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, mangą i anime oraz współczesną japońską literaturą.

Joanna Janiszewska

Joanna Janiszewska

Joanna Janiszewska

Entuzjastka języków i kultury azjatyckiej z dużym doświadczeniem w podróżowaniu po Azji. Prowadzi kursy japońskiego, a swoją znajomość języka potwierdziła certyfikatem JLPT N2. Hobbystycznie pisze artykuły o podróżach.

Marta Stanek

Marta Stanek

Marta Stanek

Absolwentka Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i dwukrotna stypendystka na Hokkaido University i Seinan Gakuin Daigaku. Interesuje się kuchnią oraz tradycyjną sztuką japońską.

Maria Woźniak

Maria Woźniak

Maria Woźniak

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka języka japońskiego posiadająca certyfikat JLPT na poziomie N2. Jej główne zainteresowania to pismo japońskie, tłumaczenia oraz organizacja wycieczek.

Pytania klientów

Dla kogo jest ten kurs?

Motywacje do nauki wśród naszych kursantów w Gliwicach są bardzo różne. W kursach biorą udział pasjonaci kultury Japonii, mangi i anime oraz azjatyckiej muzyki, a także osoby planujące wyjechać do Japonii na wakacje lub do pracy. Niektórzy chcą przygotować się do rozpoczęcia studiów na japonistyce. Niezależnie od motywacji dopasujemy kurs japońskiego do Twoich potrzeb.

Kto będzie moim nauczycielem?

Naukę japońskiego od podstaw rozpoczynamy z polskim lektorem, który łatwiej wytłumaczy gramatykę i nowe struktury językowe. Na wyższych poziomach wprowadzamy konwersacje z native speakerem. Nasi lektorzy są absolwentami filologii japońskiej lub posiadają certyfikat JLPT.

Jakie materiały otrzymam w ramach kursu?

Na kursach grupowych w Gliwicach każdy otrzymuje zestaw książek Minna no Nihongo, który sprowadzamy dla Was z Japonii. Książki te używane są na wielu uczelniach na kierunku japonistyka. Dodatkowe materiały, również są wliczone w cenę zajęć. Kursantom indywidualnym oferujemy zakup podręcznika w preferencyjnej cenie.

Od czego zaczynamy naukę na kursach dla początkujących?

Kurs japońskiego dla początkujących zaczynamy od nauki hiragany i katakany oraz podstawowego słownictwa i zwrotów, używanych na co dzień w Japonii. Następnie wprowadzamy znaki kanji i doskonalimy czytanie po japońsku. Gdy poznamy alfabet rozpoczynamy pracę z podręcznikiem Minna no Nihongo, uczymy podstaw gramatyki, ćwiczymy proste dialogi oraz słuchanie w języku japońskim.

Co jeśli uczę się języka japońskiego samemu lub w innej szkole?

W Gliwicach mamy grupy zarówno podstawowe, jak i średnio-zaawansowane, do których możesz dołączyć przez cały rok. Po zapisie na kurs przeprowadzimy test poziomujący, a następnie zaproponujemy bezpłatnie zajęcia próbne. Jeżeli grupa będzie odpowiednia możesz podpisać umowę.

Kiedy rozpoczynają się kursy grupowe języka japońskiego?

Kursy grupowe rozpoczynają się we wrześniu oraz w lutym. W lipcu startują intensywne kursy wakacyjne od podstaw. W praktyce uruchamiamy nowe kursy przez cały rok, gdy tylko zbierzemy grupę. Można również dołączyć do kursów, które już się rozpoczęły, pomagamy wtedy indywidualnie nadrobić materiał.

Czy mogę kontynuować kurs w następnym semestrze?

Tak, wszyscy kursanci, którzy uczestniczą w kursie języka japońskiego, dostają propozycję kontynuacji kursu w kolejnym roku szkolnym na wyższym poziomie. Niektórzy kursanci w Gliwicach są z nami już kilka lat.

Czy prowadzimy kursy dla dzieci?

Tak, prowadzimy naukę języka japońskiego w Gliwicach dla dzieci. Dla młodszych kursantów często proponujemy zajęcia skrócone aby nauka była jak najbardziej efektywna. Metody nauczania są dostosowane do wieku uczestników, a poza lekcjami organizujemy wydarzenia skierowane do dzieci, dzięki którym mogą poznawać kulturę azjatycką.

Czy język japoński jest trudny?

Podstawy japońskiego, czyli między innymi alfabet japoński (znaki hiragany i katakany), nie są trudne do opanowania. Gramatyka japońska różni się od tej znanej z języków europejskich, a nauka znaków kanji wymaga systematyczności. Szczególnie na początku nauki warto skorzystać z pomocy doświadczonego lektora.

Czy kursy przygotowują do egzaminu JLPT?

Wymagania do egzaminu JLPT pokrywają się z programem kursu języka japońskiego. Jeżeli Twoją motywacją jest zdanie egzaminu nasi lektorzy przygotują Cię do każdego poziomu. Certyfikat JLPT jest ceniony w pracy zarówno w Polsce jak i w Japonii, dlatego warto spróbować.

Chcesz dowiedzieć się więcej o płatnościach, warunkach kursu oraz rezygnacji? Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje w formie pytań i odpowiedzi. Jeżeli nadal masz wątpliwości skontaktuj się z nami.


Otwórz FAQ

Sprawdź cenę kursu i zapisz się

Sprawdź cenę interesującego Cię kursu. Poniżej możesz zapisać się na kurs.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok