
Filologia japońska - studia i perspektywy
Planujesz studiować filologię japońską i zastanawiasz się czy to dobry wybór? Chcesz przygotować się do studiów i dostać się na wymarzony kierunek? Nasi lektorzy, absolwenci japonistyki, opowiedzą o swoich doświadczeniach z czasów studiów oraz odpowiedzą na Wasze pytania.
03.06.2023 11:00 - 13:00 29 zł





Atrakcje podczas tego wydarzenia

Proces rekrutacji na japonistykę
Opowiemy w jaki sposób przebiega rekrutacja, jakie są terminy składania wniosków oraz jak wygląda egzamin wstępny na studia licencjackie i magisterskie na filologię japońską.

Matura i przygotowanie do studiów
Dowiesz się jakie przedmioty warto zdawać na maturze, aby zwiększyć swoje szanse. Odpowiemy czy na filologii japońskiej uczymy się języka od podstaw, a może lepiej przygotować się już wcześniej np. na kursie?

Program studiów
Nasi lektorzy podzielą się z Wami informacjami o tym, jak przebiegały ich studia, jaki mieli plan zajęć oraz ile godzin nauki języka japońskiego mieli tygodniowo. Podpowiedzą też jak skorzystać z wymiany studenckiej do Japonii.

Perspektywy po studiach
Czy warto studiować japonistykę z perspektywy kariery zawodowej? Co można robić po ukończeniu studiów i jakie perspektywy pracy na Ciebie czekają? Na te pytania odpowiemy w ostatnim panelu. Dowiesz się także o możliwościach zatrudnienia po filologii japońskiej w Japonii.
Prowadzący

Sara Wielichowska
Sara Wielichowska
Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i stypendystka Uniwersytetu Ochanomizu w Japonii. Interesuje się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, mangą i anime oraz współczesną japońską literaturą.

Lidia Śleziona
Lidia Śleziona
Absolwentka filologii japońskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych. Interesuje się tradycyjnymi formami teatru japońskiego, literaturą oraz rdzenną religią kraju kwitnącej wiśni ,,Shintō". Hobbistycznie zajmuje się tłumaczeniem mang oraz doujinshi.

Izabela Duszyńska
Izabela Duszyńska
Miłośniczka języków obcych, z wykształcenia lektorka hiszpańskiego, z pasji wielbicielka języka japońskiego i japońskiej kultury. Zajmuje się organizacją zajęć, doborem warsztatów i tematów prezentacji oraz dba o bezpieczeństwo.