Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Chcielibyście rozpocząć naukę jakiegoś języka obcego i zastanawiacie się, który język wybrać? Pojawił się pomysł na język włoski, ale czy na pewno warto się go uczyć? Dzisiaj chciałabym poświęcić kilka chwil i poszukać argumentów, które przemawiają za wyborem właśnie tego pięknego języka!

Chcielibyście rozpocząć naukę jakiegoś języka obcego i zastanawiacie się, który język wybrać? Pojawił się pomysł na język włosk i, ale czy na pewno warto się go uczyć? Dzisiaj chciałabym poświęcić kilka chwil i poszukać argumentów, które przemawiają za wyborem właśnie tego pięknego języka!

Piękny, łatwy i melodyjny

Język włoski należy do grupy języków romańskich i wywodzi się z łaciny. Jeśli mieliście kiedyś do czynienia z łaciną to z pewnością nauka włoskiego nie p rzysporzy Wam większych problemów. Jest to język stosunkowo łatwy do nauki dla Polaków, a z pewnością dużo łatwiejszy od angielskiego cz y niemieckiego. Nie posiada deklinacji rzeczowników, ma tylko dwa rodzaje gramatyczne: męski i żeński, a jego wymowa nie jest zbyt skomplikowana. Znając alfabet i podstawowe zasady wymowy jesteśmy w stanie przeczytać większość wyrazów, nawet bez znajomości ich znaczenia. Poza tym język włoski jest bardzo melodyjny i dźwięczny ponieważ Włosi zwracają szczególną uwagę na stawianie akcentów i intonację. Dzięki czemu język włoski jest uważany za jeden z najpiękniejszych języków świata.

Bogaty kulturowo

Rozważając nad zaletami znajomości języka włoskiego nie można też zapomnieć o bogatej kulturze Włoch. Przecież to właśnie Italia uważana jest za kolebkę dziedzictwa kulturowego Europy. Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael Santi, Bernini, Donatello, Dante Alighieri, Giovanni Boccaccio o raz wielu innych słynnych malarzy, rzeźbiarzy, poetów i muzyków ma korzenie właśnie we Włoszech. Tutaj także znajduje się największa liczba muzeów i gale rii sztuki na świecie. Najważniejsze muzea to Galeria Uffizi we Florencji, Galeria i Muzeum Borghese w Rzymie oraz Muzea Watykańskie. Liczne muzea znajdują się również w innych włoskich miastach jak na przykład w Mediolanie, Wenecji i Genui.

Inspirujący kulinarnie

Zatrzymując się nad włoską kulturą koniecznie trzeba poświęcić miejsce także jej wyjątkowej kuchni, bez wątpienia jednej z najlepszych k uchni świata. Włoskie specjały takie jak pizza, lasagne, spaghetti, risotto oraz włoskie desery: tiramisu, czy panna cotta są znane i przyrządzane na cał ym świecie. Jeśli Waszą pasją jest gotowanie to znajomość języka włoskiego pozwoli Wam również na odkrywanie nowych, oryginalnych włoskich przepisów kulinarnych.

Przydatny w podróży

Nasuwają mi się na myśl jeszcze dwa bardzo istotne argumenty przemawiające za wyborem właśnie języka włoskiego. Chyba oczywisty wydaje się być argument j akim są podróże. Każdy kto uwielbia wyjeżdżać za granicę zdecydowanie doceni piękno włoskich miejscowości takich jak: Rzym, Florencja, Wenecja, Neapol czy Mediolan. Wielką przyjemnością zawsze jest możliwość zrobienia zakupów czy złożenia zamówienia w restauracji w języku innym niż angielski. Włosi z pewnością to docenią.

Atut w pracy

Na koniec pozostaje jeszcze motywacja zawodowa. Powszechnie wiadomo przecież, że znajomość języków obcych jest obecnie konieczna przy poszukiwaniu jakiej kolwiek pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że język angielski zna już prawie każdy, to niewątpliwie znajomość języka włoskiego to dodatkowy atut. Tym bardziej, że w Polsce jest już bardzo dużo firm z włoskim kapitałem, a pracownik znający język włoski to cenny nabytek.Jeśli zastanawialiście się czy język włoski to dobry wybór, to mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam podjąć decyzję. Bez względu na to czy kierują Wami motywy zawodowe, naukowe czy turystyczne wierzę, że nauka będzie dla Was przyjemnością.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok