Blog

Śledź aktualności z życia naszej szkoły i czytaj ciekawe artykuły o kulturze i językach obcych.

10 lutego rozpoczynamy Księżycowy Nowy Rok. Ten rok upłynie nam pod znakiem niebieskiego Smoka.

Przeczytaj

Jak obchodzony jest Nowy Rok w Japonii i jakie tradycje są z nim związane? Przeczytaj koniecznie!

Przeczytaj

Początek czerwca kojarzy nam się przede wszystkim z Dniem Dziecka. A kiedy w Japonii świętują dzieci i czy wszystkie?

Przeczytaj

Jesteś ciekawy jak obchodzi się walentynki w Japonii?

Przeczytaj

Dzisiaj rozpoczyna się w Japonii święto Obon czyli Święto poświęcone czci zmarłych. Poznaj tradycje związane z tymi dniami!

Przeczytaj

Nazwy członków rodziny w języku japońskim to jedna z pierwszych rzeczy, jakie chcemy poznać na początku nauki tego języka. Sprawdź czy już opanowałeś tę wiedzę!

Przeczytaj

3 marca w Japonii obchodzone jest święto Hina matsuri, zwane także festiwalem lalek.

Przeczytaj

Dowiedz się więcej o noworocznych tradycjach w Korei Południowej.

Przeczytaj

12 lutego 2021 roku będziemy obchodzić Chiński Nowy Rok, inaczej nazywany Świętem Wiosny. Poznaj tradycje i legendy związane z Nowym Rokiem w Chinach.

Przeczytaj

Dowiedz się co to jest egzamin JLPT z języka japońskiego oraz jak się do niego przygotować.

Przeczytaj

Dowiedz się co to jest egzamin TOPIK z języka koreańskiego oraz jak się do niego przygotować.

Przeczytaj

W ostatnim artykule zastanawialiśmy się nad zaletami nauki języka włoskiego. Nadal pozostaniemy w kręgu kultury romańskiej, aby tym razem wziąć pod lupę język hiszpański i przybliżyć plusy nauki tego języka. Mam nadzieję, że argumenty, które się pojawią przekonają wszystkich niezdecydowanych, że hiszpańskiego naprawdę warto się uczyć.

Przeczytaj

Nawet perfekcyjne posługiwanie się językiem włoskim często nie jest wystarczającym dowodem dla pracodawcy, który wymagać może jego potwierdzenia, np. poprzez stosowne certyfikaty.

Przeczytaj

Chcielibyście rozpocząć naukę jakiegoś języka obcego i zastanawiacie się, który język wybrać? Pojawił się pomysł na język włoski, ale czy na pewno warto się go uczyć? Dzisiaj chciałabym poświęcić kilka chwil i poszukać argumentów, które przemawiają za wyborem właśnie tego pięknego języka!

Przeczytaj

Na co zwrócić uwagę w trakcie nauki języka obcego? Co jest ważniejsze: płynność mówienia czy poprawność? Dowiedz się teraz!

Przeczytaj

Kiedy zacząć uczyć dzieci języka obcego? Poznaj kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać zaczynając edukację językową dziecka.

Przeczytaj

Coraz mniej osób zadaje sobie pytanie po co uczyć się języka obcego? O niemalże konieczności posługiwania się drugim językiem obcym wie dziś już praktycznie każdy.

Przeczytaj

Efektywna nauka języka obcego odbywać się może tylko w momencie, gdy nasz mózg jest do tego odpowiednio przygotowany. Szczególnie osoby dorosłe, które chcą w szybkim tempie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języków obcych muszą w odpowiedni sposób stymulować mózg do działania.

Przeczytaj

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych otwiera horyzonty. Pozwala na zdobycie lepszego zatrudnienia, swobodne wyjazdy zagraniczne bez strachu o niemożność porozumienia się, rozwój osobisty poprzez czytanie publikacji dostępnych jedynie w językach obcych.

Przeczytaj

W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić wyjazd za granicę bez znajomości języka obcego. Coraz częściej celami naszych podróży są bowiem miejsca dalekie, znajdujące się poza granicami naszego kraju. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Francji, ale także do miejsc o wiele bardziej dalekich, położonych na innych kontynentach, takich jak...

Przeczytaj

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok