Języki obce na wakacjach

W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić wyjazd za granicę bez znajomości języka obcego. Coraz częściej celami naszych podróży są bowiem miejsca dalekie, znajdujące się poza granicami naszego kraju. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Francji, ale także do miejsc o wiele bardziej dalekich, położonych na innych kontynentach, takich jak...

W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić wyjazd za granicę bez znajomości języka obcego. Coraz częściej cela mi naszych podróży są bowiem miejsca dalekie, znajdujące się poza granicami naszego kraju. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Francji, ale także do miejsc o wiele bardziej dalekich, położonych na innych kontynentach, takich jak USA, Japonia czy Australia. Także przewoźnicy oferują niezliczone promocje, tanie przejazdy czy loty, aby promować turystykę zagraniczną. Nic więc dziwnego, że tak chętnie podróżujemy.

Jednak w jaki sposób porozumieć się na wakacjach jeśli nie znamy języka obcego? Nieraz spotykam ludzi, którzy jako turyści próbują porozumieć się z mieszkańcami za pomocą gestów czy mimiki twarzy. Nadaremnie próbują wytłumaczyć, że chcą taką samą bluzkę tylko dwa rozmiary większą i w kolorze niebieskim zamiast czerwonego. Próby te zazwyczaj kończą się fiaskiem i rezygnacją z dalszej konwersacji z miła panią przy stoisku.

Natomiast czasem już znajomość kilku słów wystarczy aby komunikacja odbyła się w zupełnie inny sposób i przyniosła oczekiwany przez nas skutek.
Ucząc się języków obcych ułatwiamy sobie poruszanie się po świecie, stajemy się bardziej otwarci, a także potrafimy wyrażać własne pragnienia i potrzeby w otoczeniu ludzi nie znających naszego języka i kultury. Nie wystraszymy się już otwierając menu w restauracji czy co gorsza widząc na talerzu coś czego nie spodziewaliśmy się dostać bo ładnie wyglądało w menu.
Zachęcam zatem do nauki języków obcych i do poszerzania swoich horyzontów językowych i kulturowych.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok