Płynnie czy poprawnie językowo?

Na co zwrócić uwagę w trakcie nauki języka obcego? Co jest ważniejsze: płynność mówienia czy poprawność? Dowiedz się teraz!

Marzeniem każdego, kto uczy się języka obcego jest osiągnąć taki poziom znajomości języka, aby móc skutecznie porozumiewać się w obcym kraju. Na pewno wielu z was zadaje sobie pytanie "co jest ważniejsze: płynność mówienia czy poprawność językowa?" Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie nauki języka obcego? Poniżej znajdziesz kilka faktów, które być może pomogą Ci rozstrzygnąć tą kwestię.

Najważniejszy jest cel nauki

Pierwsze pytanie jakie musisz sobie zadać to "w jakim celu się uczysz? Czy język jest Ci na potrzebny do pracy, załatwiania spraw biznesowych, prowadzenia merytorycznych rozmów czy po prostu lubisz podróże, a znajomość języka znacznie Ci je ułatwi? Masz już odpowiedź? To bardzo dobrze!

Język obcy w podróży

Jeżeli masz już dość podróżowania i porozumiewania się na migi w najprostszych sytuacjach, nauczenie się chociażby podstaw jakiegoś języka obcego bardzo ułatwi sprawę. Istotą komunikatu nie będzie wówczas gramatyka ale treść, która skutkować powinna zrozumieniem nas przez rozmówcę. Czasami może być to wyz wanie karkołomne, gdyż nie układając zdań w sposób zgodny z zasadami gramatyki, narażamy się na niezrozumienie i sytuację, w której nasz rozmówca wiele r azy będzie musiał sobie dopowiadać resztę komunikatu samodzielnie. Najważniejsza jest tu jednak bez wątpienia umiejętność przekazania w obcym języku informacji, nie zważając na poprawność językową.

Język obcy w biznesie

Jeśli natomiast uczysz się języka, który jest będzie Ci niezbędny w pracy, lepiej podejdź do tematu dojrzale. To jak mówimy świadczy nie tylko o chęci po rozumienia się, ale także o Twoim zaangażowaniu i profesjonalizmie. Wtedy rozmowa może być prowadzona na wyższym poziomie, co sprzyja jakości komunikacji oraz wpływa na zadowolenie obu stron.

Weź pod lupę oczekiwania

Wybierając metodę nauki zastanów się na czym szczególnie Ci zależy i poproś lektora, aby uwzględnił Twoje potrzeby w toku nauki. Jeśli kurs będzie spełni ał Twoje oczekiwania to na pewno efekty nauki będą o wiele szybsze, a satysfakcja większa bez względu na to jaki jest poziom trudności samego języka obcego.

Ta strona wykorzystuje pliki ciasteczek, dalsze korzystanie z niej oznacza zgodę na ich użycie.

Ok